Specificatii tehnice:
Semimasca de protectie FFP2, tip cupa, cu supapa, reutilizabila, RD, Oxyline, 10 buc/set
5.20 lei TVA inclus
Casca de protectie OPUS, CLASSIC, alba, din polietilena, usoara, 370 gr, suspensie in 6 puncte, reglare manuala
34.45 lei TVA inclus
Sapca anti-soc, galben HI-Viz, tip baseball, protectie impotriva impactului lateral, din ABS, perna din spuma EVA, ventilatie laterala, cozoroc mediu – 5cm, elemente reflectorizante
60.48 lei TVA inclus
Sapca de protectie impotriva socurilor si lovirilor laterale, din ABS.
Fabricata din bumbac 85% si plasa din poliester 15%, de culoare galben Hi-Viz, este prevazuta cu ventilatii laterale si perna interioara din spuma EVA pentru confort superior si stabilitate mai buna.
Cozorocul este scurt – 5 cm – pentru a oferi vizibilitate superioara purtatorului si acces mai bun in spatiile inguste.
Banda reflectorizanta ofera un plus de vizibilitate/siguranta.
Marimea este ajustabila cu velcro de la 58 cm la 63 cm.
Greutate: 168 grame
EN 812: 2012
Stoc epuizat
Informații suplimentare
| Greutate | 0.2 kg |
|---|---|
| Brand | Coverguard – Ganteline |
| Culoare | Galben |
| MATERIAL | BUMBAC, EVA, Plastic ABS, POLIESTER |
| MEDIU DE UTILIZARE | Interior |
| SPECIFICATII | Bine ventilate, Confortabil, Greutate redusa |
| Greutate | 168 grame |
| Vizibilitate | Bandă reflectorizantă pentru vizibilitate mai mare Culoare galben Hi-Viz |
| Dimensiune | reglabila cu velcro de la 58 la 63 cm |
| Lungime cozoroc | 5 cm |
| Categorie protectie | II |
| STANDARDE | CE, EN812:2012 |
| Domeniu de activitate | Bricolaj, Construcții – lucrări de finisare, Construcții mecanice (industria auto; industria spațială; vehicule de transport), Industrie grea (oțel; metalurgie; hârtie; beton;), Industrie ușoară (textilă; pielărie; cauciuc; prelucrarea lemnului), Infrastructură; construcții (construcții de drumuri; clădiri; etc), Întreținere, Servicii de distribuție (magazine; hoteluri / restaurante; curațenie; garaje) |








Recenzii
Nu există recenzii până acum.