Specificatii tehnice:
Opritor de cadere si salvare cu cablu retractabil, 6 metri, CADO-CR250V, cablu din otel, latime 4 mm, cu carabina, capacitate 140 kg, rezistenta la rupere 6kN
1,772.19 lei TVA inclus
Opritorul de cadere retractabil, CADO-CR250V este un element de legătură în sistemul de prevenire acăderii.
In funcție de mișcările utilizatorului, tamburul cu arc al dispozitivului se desfășoară și înfășoară automat, menținând cablul întins în orice moment.
Are cablu retractabil din otel cu lungime de 6m si latime de 4 mm, stocat intr-o carcasa din compozit foarte rezistent si are carabina.
Are capacitate 140 kg, rezistenta la rupere 6kN.
Punct de suspensie din oțel.
Stoc epuizat
Informații suplimentare
| Brand | Coverguard – Ganteline |
|---|---|
| Culoare | Negru |
| MATERIAL | Compozit, Otel |
| Forta franare | max 6 kN |
| Utilizare | Utilizare multipla, Verticala |
| Greutate | 3,92 kg |
| Durata de viață | 10 ani |
| Carcasa | Plastic compozit rezistent |
| Cablu | Otel galvanizat |
| Grosime cablu | 4 mm |
| Lungime cablu | 6 metri |
| Capacitate maxima | 140 kg |
| Categorie protectie | III |
| Standard protectie | EN360:2002 |



Recenzii
Nu există recenzii până acum.